آموزش تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

آموزش تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

آموزش تخصصی مهندسی صنایع و مدیریتآموزش تخصصی مهندسی صنایع و مدیریت

http://pichak.net/upload/repimg/sanaye20.jpg

مهندسی صنایع و مدیریت یک شاخه‌ از مهندسي است که وظیفه ی طراحي، بهبود و ايجاد سيستم‌ هاي يكپارچه متشكل از انسان، مواد، تجهيزات و انرژي را در بر مي‌ گيرد. اين رشته، از تركيب دانش مهارت هاي تخصصي در علوم رياضي، فيزيک و علوم اجتماعي با اصول و روش هاي تحليل و طراحي مهندسي پديد آمده و هدف از آن، تشخيص، پيش‌ بيني و ارزيابي نتايجي است كه بايد از چنين سيستم‌ هايي حاصل شود. در این میان با استفاده از مقاله و جزوات درسی، باید بتوانید این وظایف را به نحو احسن انجام دهید.

مهندس صنايع و مدیریت نه تنها با طراحي، نصب، ارزيابي و طراحي مجدد اجزا سر و كار دارد بلكه با انسان هايي كه در سيستم فعاليت دارند يا با سيستم مرتبط هستند نيز سر و كار دارد به گونه‌ اي كه انسان ها نيز بخشي از عناصر فعال در سيستم محسوب مي‌ شوند. برای درک هر چه بهتر این موضوع می توانید از سایت صنایع بیست ( sanaye20.ir ) پروژه و پایان نامه های مختلف را مطالعه کنید و به آنها مسلط شوید.

وظيفه مهندس صنايع، طراحي اجزايي است كه سيستم‌ هاي انسان - ماشين را تكميل مي‌ كنند. سپس تک تک اين اجرا، با يكپارچگي مناسب به منظور طراحي كل سيستم كنار هم قرار داده مي‌ شوند. در عين حال، اجزاي مكانيكي ماشين ها توسط مهندسين مكانيک طراحي و ساخته مي‌ شود. نيرو هاي محركه نيز عموما توسط مهندسين برق و الكترونيک تأمين مي‌ شوند. فرايند‌ هاي شيميايي را نيز مهندسين شيمي فراهم مي‌ آورند. ساير متخصصين نيز وظيفه طراحي اجزايي را كه در حيطه تخصص آنهاست بر عهده دارند. مهندس صنايع موظف است اين متخصصين را هماهنگ كرده و با آنها همكاري كند. بعضی از وظایف یک مهندس صنایع و مدیریت با استفاده از نرم افزارهای مهندسی قابل انجام و اجرا است. پس لازم است تا در یک مرجع تخصصی آموزش نرم افزار های مهندسی صنایع و مدیریت مانند سایت صنایع 20، کار با این نرم افزار ها را بیاموزید.

مهندسان صنايع، قابليت ارائه كار مطلوب در مجموعه‌ هاي صنعتي اعم از كارخانه ها، واحد‌هاي توليدي كوچک و بزرگ، وزارتخانه‌ هاي صنعتي و واحد‌ هاي خدماتي نظير شركت هاي مهندسي مشاور، مؤسسه‌ هاي بزرگ خدماتي، بيمارستان ها، فرودگاه ها و... را قبل از احداث، در حين راه اندازي و در حال كار، خواهند داشت، زيرا مهندسان صنايع با بهره‌ گيري از ابزار هاي مهندسي مناسب كه در طول دوره‌ هاي دانشگاهی كسب كرده‌ اند، قدرت تفكر منظم را كسب كرده، در جهت طراحي نظامها و دستگاههاي جديد متشكل از انسان، مواد، اطلاعات، انرژي و تجهيزات و همچنين توسعه نظامهاي فعلي و كاراكتر كردن آنها حركت مي‌ كنند. لازم به ذکر است افراد می توانند در مقطع های کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل خود ادامه دهند و برای آمادگی در این آزمون ها از فایل های کنکور کارشناسی ارشد و کنکور دکتری موجود در سایت های مرجع مهندسی صنایع و مدیریت مانند صنایع بیست استقاده کنند.

دلایل بالا باعث شده است تا مهندسان صنايع عملا در بسياري از موارد خود تصميم گيرنده نهايي باشند يا به عنوان مشاوران اصلي تصميم گيرندگان، انجام وظيفه كنند و توانایی این را دارند تا در آزمون های استخدامی شرکت های مختلف ثبت نام کنند و شروع کننده و یا تمام کننده ی پروژه های شرکت ها باشند.

 

دوره آموزش مجازی HSE

دانلود نمونه سوالات استخدامی مهندسی صنایع


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای meyti-pugo.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:meyti-pugo.ir | نقشه سایت